پارکت چوبی 

پوشش کف هر فضایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به گونه ای که برخی از طراحان داخلیکف اتاق را پایه اصلی طراحی می دانند. پارکت های چوبی یکی از قدیمی ترین متریالی است که از دیرباز تا کنون مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. تاریخچه استفاده از پارکت به سال 1693 برمی گردد که توسط معمار سوئدی Damiel Cronstrom در کاخ ورسای در فرانسه اجرا شد. پارکت کفپوش های تمام چوبی هستند که جنس آنها از چوب طبیعی درختانی نظیر کاج، صنوبر، افرا یا بلوط می باشد. در واقع نوع چوب آنها تعیین کننده قیمت است. گفتنی است که این متریال برای فضای خارجی مناسب نیست.

روش نصب:
پارکت ها به دو روش نصب می شوند:
1. پارکت هایی که در محل با چسب اجرا می شوند و روی آنها ساب و در نهایت لاک زده می شود تا سطحی صاف و صیقلی فراهم شود.
2. پارکت هایی که با کلیلک و چفت و بدون نیاز به چسب، میخ و پیچ در محل نصب می شوند.

مزایا :

کیفیت بالای چوب
– زیبایی و جذابیت
– ترمیم پذیر
– قابلیت تطبیق پذیری با هر محیطی
– مقاومت بالا و مناسب برای مکان های پر تردد
– دارای مقاومت بیشتر در مقابل ضربه و رطوبت نسبت به لمینت
– دارای طرح های طبیعی و زنده

معایب :

نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آن سریعا متورم می شود.
– در اثر برخورد با اشیا نوک تیز آسیب پذیر است و خط و خش می افتد و لازم است
بعد از چند سال مجددا ساب و لاک زده شود.
– صدای جیرجیر در بعضی جاها
– موریانه
– خطر آتش سوزی
– هزینه ی بالا به دلیل طبیعی بودن متریال

کاربرد :

– فضای مسکونی
– مناطق پردد
– اتاق بازی کودکان
– مکان هایی که حیوانات خانگی دارند

کفپوش pvc :

حتمالاً واژه پی وی سی زیاد به گوشتان خورده و آن را بیشتر در کنار واژه هایی مانند درب، پنجره و لوله می شناسید، اما باید بدانید این ماده بسیار ارزشمند می تواند به عنوان کف پوش فضاهایی که با آنها سر و کار دارید نیز استفاده شود. کف پوش PVC مخفف Polyvinyl Chloride است که درواقع ماده تشکیل دهنده آن بوده و با نام کف پوش وینیل نیز شناخته می شود. این کف پوش ارزان است و هم به صورت تایل و هم به شکل ورقه برای مصارف مسکونی و تجاری موجود است. فنّاوری های جدید در سال های اخیر عملکرد وینیل را بهبود بخشیده است؛ به خصوص در زمینه مقاومت در برابر پارگی و خط و خش. کف پوش پی وی سی به دلیل مقاومت بالا، نگهداری آسان و ضد رطوبت بودن نسبت به بسیاری از مصالح دیگر برای استفاده در آشپزخانه ها و حمام های مسکونی، مراکز بهداشتی درمانی و مکان های تجاری و فروشگاهی بسیار پرطرفدار است.

کفپوش چوبی ترموود :

یشتر ما تصور می کنیم ترمووود فقط چوب نمای ساختمان است، اما خوب است بدانید این نوع چوب در هر قسمت معماری و دکوراسیون داخلی منزل یا فضای زندگی شما می تواند به کار رود. ترمووود درواقع همان چوب است که در دماهای بالا گرما داده شده و سپس سرد می شود. پس از این فرآیند، چوب در مقابل سرما، گرما، بارندگی، رطوبت، حشرات و هرگونه تغییر شکل در محیط های بیرونی و داخلی، مقاوم می شود. به دلیل چنین خاصیتی از این نوع چوب اغلب به عنوان کف پوش فضاهای بیرونی استفاده می شود.

cryptocurrency cloud miningessay writer cheap